10 błędów często popełnianych przez początkującą krawcową

A więc chcesz zająć się szyciem? Poznaj te 10 błędów często popełnianych przez początkującą krawcową, żeby ułatwić sobie naukę!

10 błędów często popełnianych przez początkującą krawcową

1. Działasz zanim przemyślisz swój projekt. Szycie to w 90% przygotowanie i w jedynie 10% sam akt szycia. Zanim zabierzesz się za tworzenie nowej sukienki, przygotuj dobrze materiał i wykrój. Upewnij się, że zszywasz go w odpowiednich miejscach.
2. Nie masz odpowiednich narzędzi. Maszyna do szycia to nie wszystko! Potrzebujesz jeszcze odpowiednich nici, igieł i nożyc! Nie musisz kupować najdroższych akcesoriów na początku, ale zadbaj o podstawy.
3. Nie umiesz obsługiwać maszyny do szycia. Zanim zabierzesz się do pracy, dokładnie przeczytaj instrukcji swojej maszyny do szycia. Możecie się wydawać, że umiesz ją obsłużyć, ale zawsze lepiej jest dokładnie zapoznać się z instrukcją.
4. Nie dobrałeś odpowiedniej tkaniny. Wracamy tutaj do tematu odpowiednich materiałów. Dobrej jakości tkanina, a przede wszystkim taka, która jest dobrana do siły naszej maszyny do szycia to klucz do sukcesu.
5. Nie masz odpowiedniego miejsca do pracy. Znajdź dla siebie cichy kącik, w którym będziesz szyć.
6. Za bardzo się spieszysz. Pośpiech będzie tutaj działał na twoją niekorzyść. Szycie trwa długo i tak właśnie ma być. Lepiej zwolnij i zrób Wszystko dokładnie, bo kiedy się spieszysz, łatwo jest popełnić błąd.
7. Nie używasz wykroju. Brak wykroju to jak szycie po ciemku, nic dobrego z tego nie wyjdzie.
8. Nie prasujesz materiału. Materiał z zagnieceniami może wyglądać dobrze zaraz po szyciu, ale kiedy później go wypracujesz, lub kiedy zagniecenia zmienią swoje położenie, może być zupełnie inaczej. Pamiętaj o tym, żeby zawsze przeprasować materiał, w którym pracujesz.
9. Wybierasz zbyt trudne projekty. Jeśli dopiero zaczynasz, nie wybieraj wykroju bardzo trudnej sukienki z falbankami i skomplikowanym dekoltem. Zacznij od czegoś prostszego i stopniowo przechodź do trudniejszych projektów. Tylko w ten sposób będziesz w stanie nauczyć się jak pracować ze swoją maszyną i różnego rodzaju materiałami.
10. Masz bałagan na stanowisku. Nawet najładniejsze stanowiska nie spełni swojego zadania, i jeśli będzie nieschludne.