Buty na każdą okazję cz. 2

Aby kupić sobie buty nie musimy zabierać na zakupy przyjaciół. Ta decyzja jest o wiele prostsza niż wybór sukienki. Wystarczy znać odpowiedź na pytanie: Czy wolimy szpilki czy też niższy obcas, a może nawet buty na płaskiej podeszwie. Jedynym problemem jest zawsze kolor. Można kupić buty w kolorze sukienki bądź w kolorze kontrastującym. Fasonów jest tyle, że z pewnością nie będzie problemu z jego dopasowaniem. Jednak i w tej kategorii nie obejdzie się bez przymiarki. Buty muszą nie tylko dobrze prezentować się na stopie, ale też być doskonale dopasowane rozmiarowo.

Jeżeli to nam pomorze w decyzji to możemy zabrać ze sobą sukienkę, którą właśnie kupiłyśmy. Być morze mając wizualny wgląd dobierzemy do niej odpowiednie buty. Możemy też poradzić się ekspedientki. Pokazując jej sukienkę powinna doradzić nam jaki kolor oraz fason będzie najlepiej komponował się z ubraniem. Oczywiście nie musimy kierować się tymi wskazówkami. Jeżeli zauważymy obuwie, które wpadło nam w oko to powinniśmy rozpatrzyć jego wybór. Jednak jeśli mamy świadomość tego, że nie wyglądamy w nich zbyt dobrze, ale bardzo nam się podobają to należy pamiętać, że najważniejszy jest wygląd. To, że buty bardzo nam się podobają nie jest żadnym argumentem do tego by je kupić. Na pewno prędzej czy później znajdziemy coś bardziej odpowiedniego dla siebie. Nie trzeba się spieszyć z wyborem.

Czy tylko szpilki dodają kobiecie uroku i blasku ? Nie ! Równie dobrze można założyć buty na niższym obcasie lub nawet na tzw. grzybku. Jeżeli będą dobrane do sukienki tak samo dobrze jak szpilki to uzyskamy efekt niemal identyczny co w przypadku szpilek. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze samopoczucie. Jeżeli nie potrafimy chodzić w szpilkach to ubierając je pogorszymy tylko naszą sytuację. Natomiast w obuwiu o niższym obcasie będziemy wyglądać pewniej i czarująco, a chyba właśnie o taki efekt nam chodzi.