Jak dobrać idealne jeansy dla swojej sylwetki?

Czy wiesz, że wybór odpowiednich jeansów może znacząco wpłynąć na Twoją sylwetkę? Dobrej jakości dżinsy mogą podkreślić atuty Twojej figury i sprawić, że będziesz wyglądać fantastycznie. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać idealne jeansy dla swojej sylwetki, bez względu na to, czy jesteś wysoka, krągła czy szczupła. Przygotuj się na poznanie kilku prostych wskazówek, które pomogą Ci znaleźć idealny model.

  1. Dobierz odpowiedni fason jeansów na podstawie swojej sylwetki

Pierwszym krokiem w poszukiwaniu idealnych jeansów jest dobranie odpowiedniego fasonu na podstawie swojej figury. Poniżej przedstawiamy kilka zaleceń dla różnych typów sylwetek:

a) Sylwetka jabłko

Jeśli jesteś typem sylwetki jabłko, czyli masz większą górną część ciała i brak wyraźnej talii, warto postawić na boyfriend jeansy lub spodnie o luźniejszym kroju. Unikaj natomiast wąskich i obcisłych fasonów, które podkreślają brzuch i biodra.

b) Sylwetka klepsydra

W przypadku sylwetki klepsydry, czyli mającej wyraźne proporcje między górą a dołem ciała, świetnie sprawdzą się jeansy o kroju rurki lub bootcut. Unikaj za to modeli o zbyt niskim stan