Makijaż odzwierciedla naszą osobowość cz. 2

Makijaż to część naszego wyglądu, więc musi być wykonany z precyzją i dokładnością. Kolorystycznie powinien dobrze komponować się z ubiorem, szczególnie jeśli chodzi o cienie do oczu. Pamiętajmy, że nakładając na siebie ogromne ilości tuszu i innych kosmetyków tylko może pogorszyć nasz wygląd. Tak naprawdę młode dziewczyny, które stosują zbyt mocny makijaż nie wyglądają korzystnie. Przysłaniają swoją naturalną urodę i powodują, że ich skóra starzeje się o wiele szybciej. Przez to muszą coraz częściej stosować makijaż, aby zamaskować niedoskonałości skóry.

Jeżeli cenimy sobie naturalność to wcale nie musimy z niej rezygnować, aby dobrze wyglądać. Makijaż nie jest potrzebny młodym dziewczynom, ale wychodząc na imprezę czy uroczystość możemy skusić się na delikatny makijaż. Głównie nasza uwaga powinna się skupiać na kredce do oczu, tuszu oraz błyszczyku. Kredką delikatnie podkreślamy oczy, natomiast tuszem również delikatnie pociągamy rzęsy. Nie rysujmy zbyt grubej kreski wokół oka ani nie nakładajmy zbyt wiele tuszu. Błyszczyka możemy używać do woli. To kosmetyk, który nigdy nie traci swego uroku i można go stosować bez względu na wiek czy typ urody. Należy jedynie dobrać odpowiedni kolor.

Jeżeli lubimy odważne makijaże to możemy poeksperymentować z kosmetykami. Użyjmy naszej wyobraźni i „zaprojektujmy” makijaż, który będzie wyróżniał się z tłumu. Może to być świecący cień do oczu lub kolorowy tusz i kredka do oczu. Z pewnością będziemy atrakcja wieczoru i tematem rozmów. Jednak nie należy przesadzać i brać przykładu z niektórych gwiazd show-biznesu. Stwórzmy swój własny styl. Najważniejsze by czuć się pewnie i wyjątkowo.