Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne dla swojej twarzy?

Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne dla swojej twarzy?

Lato to czas, gdy większość z nas z wielką przyjemnością spędza czas na świeżym powietrzu. Niemniej jednak, narażeni jesteśmy wtedy na działanie promieni słonecznych, które mogą być szkodliwe dla naszego wzroku. Dlatego tak ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Jednakże, wybór idealnego modelu dla naszej twarzy może być trudnym zadaniem. W tym artykule dowiesz się, jak dokonać właściwego wyboru i zachować zarówno styl, jak i ochronę swoich oczu.

 1. Poznaj kształt swojej twarzy
  Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych najważniejsze jest poznanie kształtu swojej twarzy. Istnieją cztery podstawowe typy twarzy: owalny, okrągły, kwadratowy i trójkątny. Każdy z tych kształtów ma swoje unikalne cechy, które należy uwzględnić, dobierając okulary.

 2. Okrągły kształt twarzy
  Jeśli masz twarz o okrągłym kształcie, najlepiej będzie wybrać okulary o ostro zarysowanych kształtach, które pomogą wydłużyć twarz i uczynić ją bardziej proporcjonalną. W tym przypadku, modelowe okulary przeciwsłoneczne mogą posiadać kwadratowe lub prostokątne oprawki.

 3. Owalny kształt twarzy
  Kształt twarzy ovalnej uznawany jest za najbardziej proporcjonalny. Osoby posiadające ten kształt twarzy mają zazwyczaj szerokie czoło i delikatnie zarysowane linie. Dla nich najlepszym wyborem będą okulary o oprawkach w kształcie motyla lub aviatorach, które podkreślą zalety ich twarzy.

 4. Kwadratowy kształt twarzy
  Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się szerokim czołem, mocno zarysowaną linią żuchwy i prostymi liniami. Osoby z taką twarzą powinny wybierać okulary o delikatnych i zaokrąglonych kształtach, które złagodzą ich rysy.

 5. Trójkątny kształt twarzy
  Twarz o kształcie trójkątnym charakteryzują szerokie czoło i szczęka, które zwężają się ku brodzie. Dla tych osób najlepszym wyborem będą okulary o szerokich oprawkach, które zbalansują proporcje twarzy.

 6. Dobierz odpowiedni kolor soczewek
  Oprócz kształtu twarzy, warto również wziąć pod uwagę kolor soczewek. Jasne soczewki nadają się doskonale do sportowych aktywności na otwartej przestrzeni w jasne dni, podczas gdy ciemne soczewki są idealne do ochrony oczu przed intensywnym światłem słonecznym.

 7. Wybierz odpowiedni styl
  Ostatnim krokiem w wyborze idealnych okularów przeciwsłonecznych jest dopasowanie ich do swojego stylu. Istnieje wiele różnych modeli i oprawek do wyboru, takich jak klasyczne okulary słoneczne, aviatorki, okulary retro, czy też modele sportowe. Wybierz styl, który Ci najbardziej odpowiada i śmiało eksperymentuj.

Podsumowując, wybór idealnych okularów przeciwsłonecznych jest kluczowy dla ochrony naszych oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Przed dokonaniem zakupu warto zawsze zapoznać się z kształtem swojej twarzy, aby mieć pewność, że wybieramy model, który najlepiej podkreśli nasze atuty. Dodatkowo, odpowiedni kolor soczewek oraz dopasowanie do swojego stylu są równie ważne przy takim zakupie. Wybierając odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, można cieszyć się zarówno ochroną swoich oczu, jak i stylowym akcentem do letnich stylizacji.