Blask fryzury cz.1

Włosy to element, o który kobiety bardzo dbają. Nie da się ukryć, że stanowią one podstawę dobrego wyglądu. Stosuje się wiele różnych patentów na doskonały stan i wygląd fryzury, ale nie wszystkie są korzystne i dają oczekiwany efekt. Co więc zrobić ,aby zawsze i wszędzie były w idealnym porządku ? Należy o nie dbać nie tylko tego jedynego dnia, ale przez cały czas. Niektórzy uważają, że nie jest to potrzebne, ponieważ wystarczy wizyta u fryzjera, trochę kosmetyków i fryzura jest gotowa ujrzeć światło dzienne. To wszystko się zgadza oprócz jednego szczegółu. Włosy zaniedbane bez kosmetyków wyglądałyby fatalnie, dlatego fryzjer stosuje ich bardzo dużo. Nie chodzi już o samo zdrowie struktury włosa, które oczywiście słabnie, ale o wygląd całej fryzury. Gołym okiem widać, że została potraktowana grubą warstwą lakieru czy innych nabłyszczających rzeczy. Czy wygląda to korzystanie ? Zdecydowanie nie.

Zastanówmy się, czy nie wyglądałyby one lepiej w naturalnej odsłonie ? Owszem, ale taki stan rzeczy wymaga wielu poświęceń i cierpliwości. Nie wystarczy myć ich regularnie czy też podcinać końcówki. Jest kilka ważnych drobiazgów, które z czasem poprawią kondycję naszych włosów. Dzięki temu, wybierając się do fryzjera będziemy mogły tylko i wyłącznie poprosić o wykonanie pięknej fryzury bez dodatkowych patentów na poprawę ich wyglądu.

Pierwszym sposobem, bardzo banalnym jest rezygnacja z suszarki do włosów. Niszczy ona strukturę włosa i wysusza je. To najbardziej wpływa na wygląd naszych włosów. Następną rzeczą jest farbowanie włosów. To kolejna rzecz, która wysusza i niszczy włosy. W miarę możliwości unikajmy zbędnego farbowania włosów. Ostatnią rzeczą jest codzienne mycie włosów. W dzisiejszych czasach zapomina się, że szampony to kosmetyki, które owszem, służą do odpowiedniego dbania o higienę, ale używanie ich codziennie to lekka przesada. Wystarczy, że będziemy myć włosy co trzeci dzień. Każdy fryzjer przyzna taki podział. Warto wiedzieć, że zbyt częste mycie włosów powoduje ich szybkie przetłuszczanie się. Dlatego więc warto zmienić swoje przyzwyczajenia dla dobra zdrowia i wyglądu naszych włosów.