Zmiana koloru włosów cz. 2

Co zrobić, kiedy po zmianie kolor włosów nam się nie podoba ? Taka sytuacja nie powinna mieć w ogóle miejsca, jeśli decyzja była przemyślana. Jeżeli jednak już zaistniała to powinniśmy zastanowić się nad naprawą tego co zepsuliśmy. Pierwszym rozwiązaniem jest następne farbowanie. Ta opcja jest dość ryzykowna, ale najbardziej skuteczna. Należy pofarbować włosy na kolor najbardziej zbliżony do naturalnego. Dzięki temu odzyskamy kolor sprzed zabiegu a zarazem unikniemy widocznych odrostów.

Nie musimy farbować całych włosów. Świetnym sposobem na zmianę wizerunku są pasemka. Można również zdecydować się na pofarbowanie jednego pasma np. bocznego. To dobre rozwiązanie dla osób, które chciałyby tylko na jeden dzień zmienić coś w swoim wyglądzie. Konsekwencje nie są aż tak wielkie jak w przypadku całościowego farbowania.

Pamiętajmy, że nie warto zmieniać koloru włosów tylko i wyłącznie ze względu na ważny dzień, imprezę czy uroczystość. Zabieg ten przynosi efekty i konsekwencję na dłuższy okres. Dlatego właśnie dobrze przemyślmy to co chcemy zrobić, ponieważ później może nie być odwrotu. Przywrócenie sytuacji sprzed zabiegu jest bardzo trudne.

Z drugiej strony warto co jakiś czas zaskoczyć znajomych nowym i być może lepszym wyglądem. Imprezy są doskonałą okazją, aby pochwalić się nowym wizerunkiem. Jeżeli bardzo zależy nam na dobrym wyglądzie w specjalny i wyjątkowy dzień, to zmiana koloru włosów jest dobrym do tego krokiem.