Jak przechowywać swobodną letnią garderobę zimą?

Jak przechować swobodną letnią garderobę zimą?

Wraz z nadejściem zimy wiele osób staje przed dylematem, jak przechować swoją swobodną letnią garderobę tak, aby nie zajmowała zbyt wiele miejsca, a jednocześnie była odpowiednio zabezpieczona przed zimowymi warunkami atmosferycznymi. W tym artykule przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci odpowiednio przechować swoje ubrania na okres zimy.

 1. Sprzątanie i segregacja
  Przed rozpoczęciem procesu przechowywania letniej garderoby warto przeprowadzić dokładne sprzątanie i segregację ubrań. Usuń wszelkie plamy, napraw ewentualne uszkodzenia i oczyść ubrania z ewentualnych zanieczyszczeń. Następnie dokonaj podziału na te, które możesz przechować oraz te, które wymagają dodatkowej uwagi lub odpoczynku.

 2. Wilgotność i zapach
  Zanim zaczniemy pakować, warto zadbać o odpowiednią wilgotność i zapach w miejscu, gdzie będą przechowywane ubrania. Wilgotność powinna być na odpowiednim poziomie, aby nie było ryzyka powstania pleśni lub zniszczenia materiałów. Możesz zastosować specjalne wilgotne odświeżacze powietrza, które będą utrzymywać odpowiednie warunki.

 3. Usunięcie nadmiaru powietrza
  Aby skutecznie przechować swobodną letnią garderobę, warto zastosować worki próżniowe, w których możemy zespawać ubrania, usuwając jednocześnie nadmiar powietrza. Dzięki temu, paczki z ubraniami zajmują znacznie mniej miejsca i są bardziej chronione przed wilgocią oraz kurzem.

 4. Wykorzystanie płóciennych woreczków
  Płócienne woreczki są idealne do przechowywania delikatnych ubrań, takich jak jedwabne bluzki czy koronkowe sukienki. Umieszczając je w takich woreczkach, zapewniamy im dodatkową ochronę przed kurzem i uszkodzeniami. Ponadto, jest to również sposób na utrzymanie porządku w szafie.

 5. Przechowywanie butów
  Kiedy przechowujemy swoją letnią garderobę, nie zapominajmy również o butach. Aby zachować ich odpowiednią formę, możemy zastosować specjalne wkładki albo wypełniające je gazety czy tekturki. Dodatkowo, warto je umieścić w foliowych woreczkach, aby nie nasiąkały wilgocią i nie przyjęły nieprzyjemnego zapachu.

6.Lista wypunktowana

 • Unikaj przechowywania ubrań w piwnicy lub strychu, gdzie wilgotność może być wysoka. Lepiej wybrać miejsce suche i dobrze wentylowane.
 • Zwróć uwagę na materiał i kształt ubrań przy ich pakowaniu. Na przykład, koszulki z elastycznym materiałem można złożyć w kostkę, podczas gdy sukienki z delikatnych tkanin lepiej jest trzymać na wieszaku.
 • Zamknij wszystkie worki i pudełka na ubrania, aby chronić je przed pyłem i insektami. Jeśli istnieje ryzyko uszkodzenia przez owady, możesz również umieścić w workach specjalne kulki zapobiegające przetrzymywaniu insektów.
 • Zachowaj porządek w swojej garderobie. Oznacz worki i pudełka, abyś wiedział, co zawierają, i łatwo odnaleźć to, czego potrzebujesz.
 • Regularnie sprawdzaj swoje przechowywane ubrania, aby upewnić się, że nie ma wilgoci, pleśni czy uszkodzeń.