Strój dla osób, które nie noszą sukienek cz. 2

Bluzka – trudny wybór. Możemy skusić się na elegancje lub oryginalność. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego stylu oraz upodobań. Kierujmy się też regułami związanymi ze stylizacją naszej figury. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy zakryć wady, a uwypuklić zalety. Ważne jest, aby bluzka kontrastowała ze spodniami. Błędem byłoby też zestawiać spodnie w kratę i bluzkę w kratkę. Starajmy się nadać naszej kreacji charakteru. Dobrze, jeśli bluzka ma jakieś dodatki np. falbanki lub koronkę. Unikajmy przesady i przepychu, gdyż takie zestawienia nie przynoszą efektów.

Jeśli chodzi o buty, to do w parze ze spodniami doskonale sprawdzą się szpilki. Jeżeli nie czujemy się w nich zbyt pewnie to buty na niższym obcasie równie dobrze spełniają swoją rolę. Kolor czy wzór jest zupełnie dowolny. Mogą być one pod kolor kreacji lub zupełnie innej barwy i w innym stylu.

Pamiętajmy, że nie jest ważne ile wydamy na ubiór. Najważniejsze jest to, czy dobrze się w nim czujemy i jak w nim wyglądamy. Nie kierujmy się wyłącznie drogimi markami czy modą, ponieważ nie zawsze sprzyja ona naszej sylwetce. Twórzmy własne trendy i kreujmy samych siebie. Dzięki temu zabłyśniemy nie tylko podczas imprezy lub uroczystości, ale też na co dzień będziemy wzorem do naśladowania.