9 wskazówek, jak stworzyć idealną kolekcję letnich ubrań

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie idealnej garderoby jest czerpanie inspiracji i kupowanie ubrań, które pasują do Twojego stylu.

W modzie letniej chodzi przede wszystkim o to, by cieszyć się słońcem, czuć się swobodnie i być pewnym siebie, niezależnie od tego, co postanowisz na siebie włożyć. Ja zawsze czuję się pewnie w mojej letniej garderobie, ponieważ zawsze mieszam i łączę różne style i kolory, aby stworzyć niepowtarzalny look. Oto dziewięć wskazówek, jak stworzyć idealną letnią kolekcję ubrań.

1. Poznaj swój styl

Na początek musisz poznać swój styl. Co Ci się podoba? A czego nie lubisz? Lubisz nosić sukienki czy dżinsy? Lubisz nosić szorty czy spódnice? Lubisz nosić T-shirty czy bluzki? Wolisz chodzić w butach na wysokim obcasie czy w trampkach? Znajomość własnego stylu pomoże Ci czuć się pewniej podczas zakupów nowych ubrań.

2. Poznaj swoją osobowość

Kolejna rzecz, o której warto pomyśleć, to Twoja osobowość. Jakim typem osoby jesteś? Kochasz zabawę, lubisz się stroić i imprezować, czy jesteś bardziej wyluzowana? Jeśli lubisz nosić słodkie, jasne i kolorowe ubrania, możesz lubić robić zakupy w sklepach takich jak Forever 21 czy Zara. Z drugiej strony, jeśli lubisz nosić klasyczne ubrania, możesz preferować zakupy w takich miejscach, jak Ann Taylor Loft.

3. Upewnij się, że Twoje ubrania dobrze na Ciebie pasują

Większość z nas chce mieć pewność, że nasze ubrania dobrze na nas pasują. Dlatego ważne jest, aby przed zakupami zmierzyć się. Jeśli kupujesz nowe ubrania, upewnij się, że najpierw je przymierzysz. Nie wybieraj czegoś tylko na podstawie metki z rozmiarem, ponieważ czasami może ona być myląca. Kiedy po raz pierwszy kupowałam ubrania, nigdy nie rozumiałam, dlaczego wyglądam lepiej w większym rozmiarze niż w moich starych. Jeśli więc się spieszysz, możesz po prostu wziąć pierwszy upatrzony rozmiar.

4. Ustal budżet

Musisz też mieć budżet. Zdarza się, że wydajemy więcej pieniędzy, niż zamierzamy, a to nie jest dobra rzecz. Kiedy planujesz zakupy, zapisz, ile chcesz wydać, i upewnij się, że trzymasz się tego budżetu. Jeśli okaże się, że kupisz więcej ubrań niż planowałeś, zawsze możesz zapłacić za nie później.

5. Wybierz odpowiednie kolory

W lecie często nosi się dużo bieli. Biały to świetny kolor do noszenia latem, ponieważ wygląda świeżo i lekko. Ważne jest jednak, aby dobierać odpowiednie kolory. Na przykład, jeśli nosisz biały tank top, najlepiej będzie połączyć go z jaskrawym kolorem, takim jak czerwony lub pomarańczowy. W ten sposób biel nadal będzie wyglądać lekko i świeżo, ale będzie wyglądać bardziej interesująco.

6. Unikaj sklepów z ubraniami

Jest to prawdopodobnie największa wskazówka, ale mimo to chcę się nią podzielić. Za wszelką cenę unikaj sklepów z ubraniami, takich jak Forever 21 czy Zara. Kiedy tam pójdziesz, istnieje większe prawdopodobieństwo, że kupisz więcej ubrań, niż zamierzałeś. Raz poszłam tam, żeby kupić jedną koszulę, a skończyło się na kupnie trzech. To było po tym, jak wydałem już 500 dolarów. Nawet nie spieszyło mi się, żeby cokolwiek kupić, a mimo to wydałem więcej, niż planowałem.

7. Staraj się szukać trendów

Trendy to świetny sposób na stworzenie nowego i niepowtarzalnego wyglądu. To także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Jeśli chcesz stworzyć nowy i niepowtarzalny wygląd, szukaj rzeczy, które są trendy. Na przykład, jeśli lubisz nosić sukienki, możesz poszukać modnych sukienek. W ten sposób stworzysz bardziej unikalny wygląd i zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

8. Łączenie różnych stylów

Kolejną wskazówką, jak stworzyć niepowtarzalny wygląd, jest łączenie różnych stylów. Jeśli lubisz nosić dużo bieli, możesz dodać do niej kolorowe dodatki. W ten sposób stworzysz nowy, bardziej unikalny wygląd.

9. Zakupy online

Ostatnią wskazówką, jak stworzyć idealną letnią garderobę, jest robienie zakupów przez Internet. Istnieje wiele wspaniałych witryn do robienia zakupów online. Niektóre z nich są nawet bezpłatne. Możesz na przykład skorzystać z takich stron, jak ASOS, Shopbop czy Amazon.

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie idealnej letniej garderoby są zakupy online. Uwielbiam robić zakupy online, ponieważ mogę je robić z domu, a następnego dnia odebrać ubrania. To także świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Istnieje wiele wspaniałych stron internetowych, takich jak ASOS, Shopbop czy Amazon. Można tam robić zakupy z domu, a w większości przypadków ubrania można odebrać następnego dnia.