Różne sposoby wiązania szalików i chust

RÓŻNE SPOSOBY WIĄZANIA SZALIKÓW I CHUST

Jeszcze niedawno szalik czy chusta pełniły głównie funkcję ochronną przed zimnem. Dziś, oprócz praktycznego zastosowania, stały się również modowym dodatkiem, którym można wzbogacić swoją stylizację. Jeśli zastanawiasz się, jak ciekawie i efektownie zawiązać swojego ulubionego szalika czy chustę, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Większość z nas pewnie nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele różnych sposobów wiązania tych akcesoriów, które potrafią odmienić ich wygląd i nadać nam oryginalny look. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych metod.

 1. Wiązanie pod szyją (podwójne, proste):
  Wiązanie pod szyją jest jednym z najprostszych sposobów na noszenie szalika czy chusty. Możemy zastosować tu dwie metody – podwójne lub proste. W przypadku wiązania podwójnego, wystarczy złożyć szalik na pół, owinąć przez szyję i przecisnąć jego koniec przez pętelkę. Natomiast przy wiązaniu prostym, szalik składany jest na odcinku około połowy jego długości, owinąć wokół szyi i zawiązać w prosty węzeł. Ta metoda pasuje zarówno do eleganckich, jak i casualowych stylizacji.

 2. Francuskie wiązanie:
  Francuskie wiązanie szalika jest idealnym rozwiązaniem na chłodniejsze dni. Aby zastosować tę metodę, należy złożyć szalik na pół, owinąć go wokół szyi i przecisnąć jego koniec przez pętelkę. Ten sposób wiązania dodaje stylu i elegancji, szczególnie jeśli użyjemy do tego szalika z wzorem czy wykończonyj frędzlami.

 3. Wiązanie frontowe:
  Jeśli chcemy, aby nasz szalik był głównym elementem naszej stylizacji, warto zastosować wiązanie frontowe. Aby to zrobić, trzeba złożyć szalik na pół, owinąć go wokół szyi, a jego końcówki przecisnąć przez pętelkę, która powstaje na przodzie. Tego typu wiązanie idealnie sprawdzi się dla osób preferujących modowe i odważne stylizacje.

 4. Wiązanie plecione:
  Wiązanie szalika czy chusty w formie plecionki to jedna z najbardziej efektownych metod. Aby zastosować ten sposób, należy zacząć od złożenia szalika na pół. Następnie oplatamy nim naszą szyję spiralnie, przekładając przez siebie część szalika każdym kolejnym ruchem. Ten sposób dodaje stylu oraz tworzy ciekawy efekt wizualny.

 5. Wiązanie na kształt kokardy:
  Chcesz dodać swojej stylizacji nutki kobiecości? Spróbuj wiązania szalika na kształt kokardy. Aby zastosować tę technikę, zacznij od złożenia szalika na pół, a następnie owinij nim szyję, pozostawiając jeden koniec dłuższy od drugiego. Zawiń go wokół składanych wcześniej końcówek i związuj wstążką. Ten sposób idealnie nadaje się do delikatnych, romantycznych stylizacji.

 6. Wiązanie w stylu boho:
  Jeśli preferujesz styl boho, to warto zwrócić uwagę na amerykańskie wiązanie szalika. Aby to zrobić, potrzebujemy prostokątnego szalika. Przekładamy go na pół, owiniamy wokół szyi tak, aby długi koniec znajdował się na przodzie. Końce związujemy na plecach w prosty węzeł. To prosty sposób na wprowadzenie do swojej stylizacji lekkości i niezobowiązującego looku.

 7. Wiązanie na wózku:
  Ostatnią z przedstawionych technik jest wiązanie na kształt wózka. Tę metodę osiągniemy, rozkładając szalik na długość, a następnie owinąć go wokół szyi tak, aby dłuższy koniec był odstawiony na przodzie. Dłuższy koniec przecisnąć przez pętelkę zrobioną rękami, aby uzyskać efekt wózka. To oryginalny sposób na urozmaicenie swojej stylizacji.

Podsumowując, sposób wiązania szalików i chust może odmienić nasz wygląd i nadając mu niebanalny charakter. Niezależnie od preferowanego stylu, mamy do wyboru wiele różnych technik wiązania, które pozwolą nam stworzyć unikalne i modowe zestawy. Kreatywność i własne pomysły są tutaj najważniejsze – inspiruj się, eksperymentuj i odkrywaj nowe możliwości!