Jak dobierać kolory ubrań, aby optycznie wyszczuplić sylwetkę?

Jak dobierać kolory ubrań, aby optycznie wyszczuplić sylwetkę?

Kiedy przeglądamy sklepowe półki, często zastanawiamy się, jakie kolory ubrań będą nam najbardziej pasować i podkreślić naszą sylwetkę. Odpowiednia kolorystyka może działać optycznie i pomóc nam wyszczuplić naszą sylwetkę. W tym artykule dowiecie się, jak dobrać kolory ubrań, które optycznie wyszczuplą waszą figurę.

  1. Pomarańcz jako podstawa

Pierwszym krokiem w celu optycznego wyszczuplenia naszej sylwetki jest wybranie odpowiedniej podstawowej barwy. Pomarańcz to kolor, który pomaga uwydatnić nasze krągłości, więc warto go unikać w przypadku chęci wyszczuplenia sylwetki.

  1. Postaw na czerwień

Czerwień to kolor, który skupia uwagę na naszej górnej części ciała i przyciąga wzrok. Dlatego, jeśli chcemy optycznie wyszczuplić naszą sylwetkę, warto postawić na czerwone ubrania, takie jak bluzki czy swetry.

  1. Unikaj jasnych kolorów

Jasne kolory, takie jak biel czy pastele, mają tendencję do dodawania nam kilogramów i poszerzania naszej sylwetki. Dlatego, jeśli zależy ci na optycznym wyszczupleniu, lepiej unikać jasnych kolorów i zamiast tego stawiać na ciemniejsze odcienie.

  1. Ciemne kolory na dole

Ubrania w ciemnych kolorach, takie jak granat czy czerń, mają działanie wyszczuplające na naszą dolną część ciała. Dlatego, jeśli zależy ci na optycznym wyszczupleniu, warto wybierać ciemne spodnie, spódnice czy sukienki.

  1. V-neck jako sprytny trik

Jeśli chcesz podkreślić optyczne wyszczuplenie swojej górnej części ciała, warto postawić na bluzki czy swetry z dekoltem w serek (V-neck). Ten kształt dekoltu optycznie wydłuża naszą sylwetkę i nadaje jej smukłości.

  1. Unikaj poziomych pasków

Choć poziome paski są modne i dodają stylu naszym ubraniom, niestety mogą poszerzać naszą sylwetkę i dodawać nam kilogramów. Dlatego, jeśli chcemy optycznie wyszczuplić naszą figurę, unikajmy ubrań z poziomymi paskami na brzuchu czy biodrach.

  1. Sprawdź trendy

Moda codziennie się zmienia, dlatego warto śledzić najnowsze trendy w modzie, które często podpowiedzą nam, jakie kolory i kroje ubrań są korzystne w celu optycznego wyszczuplenia sylwetki. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami, aby cieszyć się modnymi, a jednocześnie wyszczuplającymi ubraniami.

Podsumowanie

Dobieranie odpowiednich kolorów ubrań może mieć duże znaczenie dla naszego wyglądu i optycznego wyszczuplenia sylwetki. Unikając jasnych kolorów, wybierając ciemne odcienie na dole, eksperymentując z czerwienią, V-neckiem i unikając poziomych pasków, możemy z łatwością ukryć ewentualne mankamenty naszej figury i podkreślić jej atuty. Pamiętaj również o śledzeniu najnowszych trendów, które mogą podpowiedzieć ci, jakie kolory i kroje ubrań są obecnie modne i korzystne dla twojej figury. Zastosowanie tych prostych trików sprawi, że poczujesz się pewniejsza siebie i wspaniale będziesz prezentować się w każdej sytuacji.