Sposoby, jak zmienić wygląd starej kurtki

Sposoby na odnowienie starej kurtki i nadanie jej nowego wyglądu

Odnowienie kurtki – po co to robić?

Nasza garderoba z czasem się zmienia, a niektóre ubrania mogą wydawać się już nieco zaniedbane. Nie ma jednak potrzeby wyrzucania ich na śmietnik! Jeżeli masz starą kurtkę, którą kochasz, ale czujesz, że czas na odświeżenie jej wyglądu, nie martw się – mamy dla Ciebie kilka fantastycznych sposobów, jak to zrobić!

Przeprowadzenie zmian w kurtce

Przede wszystkim, zastanów się, jaką chcesz nadać kurtce nową stylistykę. Czy zależy Ci na dodaniu koloru, zmianie kroju, czy może dodatkowych detali? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą Ci pomóc w dokonaniu zmian w swojej starej kurtce.

Dodaj kolorowe aplikacje

Jeżeli masz ochotę na odrobinę koloru, zainwestuj w kolorowe aplikacje. Mogą być one w formie naszywek, haftu lub przypinanych ozdób. Wybierz aplikacje, które lubisz i które pasują do stylu kurtki. Pamiętaj, że dodając aplikacje, nadajesz swojemu ubraniu unikalny charakter.

Zmień guziki

Czasami wystarczy zmienić guziki, aby drastycznie zmienić wygląd kurtki. Wybierz guziki w nietypowych kształtach lub o ciekawych wzorach. Możesz również zdecydować się na guziki w intensywnych kolorach, które dodadzą kurtce nowego życia.

Stwórz nowe kieszenie

Jeżeli Twoja kurtka nie posiada kieszeni lub ma ich niewystarczającą ilość, warto rozważyć ich dodanie. Możesz zamówić gotowe kieszenie i samodzielnie je zamocować, korzystając z igły i nici. To świetny sposób na podkreślenie funkcjonalności kurtki.

Dodaj haft lub naszywki

Kurtka zdobiona haftem lub ozdobnymi naszywkami może zyskać zupełnie nowy charakter. Wybierz motywy, które Cię inspirują i zaaplikuj je na kurtce. Możesz dodawać hafty i naszywki na rękawach, plecach lub kapturze – możliwości jest wiele!

Zastąp futro

Jeżeli Twoja kurtka posiada futrzaną wyściółkę, możesz rozważyć jej wymianę na coś bardziej oryginalnego. Spróbuj wybrać niebanalny materiał lub ciekawy wzór, który stanie się nowym elementem charakteryzującym Twoją kurtkę.

Skróć lub przedłuż

Jeżeli chciałbyś zmienić długość kurtki, możesz zdecydować się na jej skrócenie lub przedłużenie. Znajdź profesjonalistę, który zajmuje się krawiectwem i zapytaj, ile kosztowałaby taka zmiana. Dzięki temu odnowisz swoją kurtkę i dostosujesz ją do swoich preferencji.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposobów, aby odnowić wygląd starej kurtki. Dodając kolorowe aplikacje, zmieniając guziki, tworząc nowe kieszenie lub dodając haft albo naszywki, możemy nadać naszemu ubraniu całkiem nowy charakter. Dodatkowo, wymiana futra lub skracanie/ przedłużanie kurtki również okazują się doskonałymi sposobami na odmianę. Nie trać cennych ubrań! Spróbuj przekształcić swoją starą kurtkę i ciesz się z nowego wyglądu!