Jeansy męskie – moda klasyka, nawet do eleganckiej marynarki

Współczesny nieformalny męski strój to marynarka i jeansy. Chociaż nadal dla niektórych jest to rażące wykroczenie nie tylko przeciw dobremu gustowi, ale również przeciw męskiej elegancji, to zestawienie wciąż jest chętnie wybierane. Jednak, czy każde jeansy dobrze wyglądają w połączeniu z marynarką?

Jak dobrać marynarkę do jeansów?

Niezbyt elegancka, lecz dobrze skrojona marynarka będzie idealnie pasowała do prostych jeansów. Naturalnie taka stylizacja jest bardzo odpowiednia w sytuacji mniej formalnego spotkania, wyjścia na randkę, w podróży, czy w niektórych miejscach pracy. Połączenie jeansów z marynarką to ponadczasowa swoboda i uniwersalność.

Do jeansów najlepiej wybrać dopasowana marynarka casualowa lub sportowa. Najlepiej, aby marynarka była wykonana z mniej formalnej tkaniny dzięki temu stylizacja zyska oryginalny, a zarazem bardziej swobodny charakter. Nigdy nie należy zestawiać jeansów z marynarką od garnituru, ponieważ jeansy nie są formalnym typem spodni i będą się źle prezentować w połączeniu z elegancką, garniturową marynarką. Podczas wyboru marynarki do jeansów należy pamiętać, aby była ona idealnie dopasowana – jest to ważne, aby uzyskać elegancki, a zarazem nonszalancki wygląd.

W nieformalnych marynarkach dobrze wyglądają ekstrawaganckie akcenty – łaty na łokciach, kontrastowe przeszycia czy oryginalne tkaniny. W zimie marynarka powinna być skrojona z grubszego materiału, takiego jak tweed czy sztruks. W lecie natomiast warto postawić na marynarkę z lnu bądź bawełny. Najlepiej, aby była w modnym kolorze szarym, granatowym bądź brązowym dzięki temu będzie się świetnie prezentować z jeansami.

Jakie jeansy do marynarki?

Wybór odpowiedniej marynarki to jedno, lecz wybór odpowiednich jeansów do niej jest równie ważny. Najlepiej do nieformalnej marynarki sprawdzą się męskie jeansy o prostych bądź lekko zwężanych nogawkach. Bardzo dobrze do marynarki pasują także jeansy męskie typu slim fit. Naturalnie jeansy tak jak marynarka powinny być idealnie dopasowane- luźne jeansy bądź luźna marynarka spowodują nie tylko nieestetyczny, a nawet niechlujny efekt.

Jeansy wybierane do marynarki powinny być proste bez jakichkolwiek przetarć, dziur czy innych dodatków. Wybierajmy jeansy w kolorze ciemnym niebieskim, granatowym lub denim. To najbardziej klasyczne barwy, które pasują niemal ze wszystkim.

Marynarka do jeansów jest świetnym pomysłem na wiele okazji, nie tylko na nieformalne spotkania. Niestety zestaw jeansy z marynarką nie jest dobrym rozwiązaniem na wesele, rozmowę kwalifikacyjną czy formalne przyjęcie.