Jak odpowiednio dopasować kolor ubrań do swojego typu urody

Jak dopasować kolor ubrań do typu urody

Dopasowanie koloru ubrań do typu urody może mieć ogromny wpływ na nasz wygląd oraz pewność siebie. Odpowiednio dobrany kolor potrafi oczywiście podkreślić nasze atuty, ale również ukryć ewentualne mankamenty. Jeśli zastanawiasz się, jakie kolory wybrać dla siebie, to ten artykuł jest dla ciebie! Znajdziesz w nim porady, które pomogą ci w doborze odpowiednich kolorów ubrań, które będą najlepiej współgrać z twoim typem urody.

  1. Zrozumienie własnego typu urody

Przed podjęciem decyzji o wyborze kolorów warto zrozumieć, jaki jest nasz własny typ urody. Istnieje kilka podstawowych typów urody, takich jak jasna czy ciemna karnacja, włosy blond czy ciemne, oczy niebieskie czy brązowe. Istotne jest również określenie, czy nasza skóra ma zimny, neutralny czy ciepły odcień. Te informacje będą kluczowe w dopasowaniu odpowiednich kolorów ubrań.

  1. Kolory na bazie kontrastów

Jeśli posiadasz jasną karnację, ciemne włosy i oczy o wyrazistym kolorze, to świetnie będzie wyglądać w kontrastujących kolorach. W tym przypadku warto postawić na duże kontrasty, takie jak połączenie czerni z bielą lub innymi wyrazistymi kolorami. To sprawi, że twoja uroda nabierze jeszcze większego blasku i wyrazistości.

Natomiast jeśli jesteś posiadaczką delikatnej urody, jasnej karnacji, blond włosów i niebieskich oczu, lepiej będzie zdecydować się na kolory o mniejszym kontraście. Możesz wybierać między pastelowymi tonacjami, które ożywią twoją skórę i podkreślą delikatność.

  1. Zasada komplementarnych kolorów

Komplementarne kolory to takie, które znajdują się obok siebie na kolorowej palecie. Jeśli szukasz wyjątkowo skomponowanego zestawu kolorów, warto zastosować tę zasadę. Dla przykładu: osoba o ciepłej palecie może wybrać zielone ubranie z dodatkiem żółci, natomiast ktoś o zimnej palecie może postawić na połączenie niebieskiego z fioletowym.

  1. Wybieranie kolorów na podstawie odcienia skóry

Wał różnych odcieni skóry jest niesamowicie szeroki, co oznacza, że kolory ubrań, które podkreślają jednozna-cznie pewien odcień mogą być dla innych niezbyt korzystne. Jeśli twoja skóra ma zimny odcień, najlepiej wyglądać będą kolory takie jak morska biel, mięta czy fiolet. Natomiast jeżeli twoja skóra ma ciepły odcień, świetnie będą wyglądać ciepłe kolory takie jak odcienie pomarańczu, żółci i zieleni.

  1. Klasyczne połączenia kolorów

Niektóre połączenia kolorów są po prostu classic. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor wybrać dla swojego stroju, zawsze możesz postawić na klasyki. Na przykład, czarno-białe połączenie zawsze będzie stylowe i eleganckie. Innym klasycznym połączeniem jest granat i biel, który również prezentuje się świetnie i jest niezobowiązujący.

  1. Kolory a okazje

Odpowiednie dopasowanie kolorów do danej okazji również jest istotne. Na przykład na ważne spotkanie w pracy warto wybrać stonowane kolory, które podkreślą nasz profesjonalizm. Jeśli natomiast mamy pójść na imprezę, warto pomyśleć o odrobinie szaleństwa i postawić na żywe, wyraziste barwy.

  1. Eksperymentuj!

Najważniejsze jednak, aby zawsze eksperymentować i słuchać swojego uczucia. Jeśli widzisz, że dany kolor poprawia twój nastrój i dodaje pewności siebie, to bez wahania powinnaś go nosić. Kolor ubrań może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i postrzeganie siebie, dlatego warto budować swoją garderobę w oparciu o własne upodobania.