Jak dopasować kolor ubrań do swojego typu urody?

Jak dopasować kolor ubrań do swojego typu urody?

Od zawsze wygląd i styl ubierania się mają ogromne znaczenie dla każdego z nas. Dlatego też, wybór odpowiedniego koloru ubrań może być kluczowy dla naszej prezencji. Zastanawiasz się, jak dopasować kolor ubrań do swojego typu urody? W tym artykule dowiesz się, jakie kolory pasują do Twojej karnacji, koloru włosów i oczu.

  1. Jasna karnacja, blond włosy i niebieskie oczy

Jeśli masz jasną karnację, blond włosy i niebieskie oczy, powinnaś sięgnąć po pastelowe kolory. Delikatne odcienie różu, fioletu czy błękitu będą idealne dla Ciebie. Unikaj zdecydowanych kontrastów, które mogą przytłoczyć Twoją delikatną urodę.

  1. Średnia karnacja, brązowe włosy i brązowe oczy

Jeżeli Twoja karnacja jest średniej barwy, masz brązowe włosy i brązowe oczy, powinnaś postawić na zielenie, brązy i odcienie niebieskiego. Te kolory będą podkreślać Twoje naturalne piękno. Dodatkowo, możesz śmiało eksperymentować z różnymi kontrastami, które ożywią Twój wygląd.

  1. Ciemna karnacja, czarne włosy i ciemne oczy

Jeśli posiadasz ciemną karnację, czarne włosy i ciemne oczy, warto zwrócić uwagę na żywe kolory i mocne kontrasty. Szeroka paleta kolorów będzie Ci pasować, od czerwieni, przez pomarańcz, aż po żywe odcienie niebieskiego. Czarne ubrania również wyglądają świetnie na Twojej skórze, dlatego nie bój się ich używać.

  1. Jasna karnacja, rudowłosa i pieguszki

Osoby z jasną karnacją, rudowłose i mające piegi, powinny unikać zbyt jaskrawych kolorów, które mogą przytłaczać ich naturalną urodę. W przypadku tego typu urody, pastelowe kolory i ciepłe brązy będą idealnym wyborem. Pamiętaj o tym przy wyborze ubrań do swojej garderoby.

  1. Kolor włosów a kolor skóry i oczu

Ważne jest również dopasowanie koloru włosów do karnacji skóry i koloru oczu. Warto mieć na uwadze wybierając kolory ubrań. Jeżeli masz na przykład ciepły odcień blondu, warto zwrócić uwagę na kolory o podobnej temperaturze – złote i bursztynowe odcienie będą świetnym wyborem. Natomiast, jeżeli posiadasz chłodniejszą blond fryzurę, warto postawić na delikatne błękity i pastelowe różowe tony.

  1. 3 złote zasady

Podsumowując, znajduje się kilka złotych zasad, które warto mieć na uwadze przy doborze kolorów ubrań. Po pierwsze, dobierz barwę ubrań dostosowaną do swojej karnacji skóry. Po drugie, bierz pod uwagę kolor włosów i oczu – warto eksperymentować i odkrywać, które kolory najlepiej Ci pasują. Po trzecie, baw się modą i nie bój się eksperymentować – to dzięki temu, znajdziesz swój własny styl i będziesz wyglądać świetnie.

  1. Zaufaj sobie

Najważniejsze w doborze kolorów ubrań jest zaufanie sobie. Choć często możemy korzystać z porad stylistów, to najważniejsze jest, aby czuć się dobrze w tym, co nosimy. Wybieraj kolory, które Cię cieszą i które dodają Ci pewności siebie. Promieniej i bądź sobą!