Jak przygotować się do wyjścia cz. 2

Porządek to podstawa. Nic nie dadzą podjęte już wcześniej decyzje skoro niczego nie będziemy mogły znaleźć. Kolejny stres i wszystko zaczyna się od początku. O wiele lepiej i sprawniej będzie wszystko szło, jeśli ułożymy wszystko w jednym miejscu. To nie tylko ułatwi nam przygotowywania, ale też zapewni komfort psychiczny. Pamiętajmy, że stres może działać na naszą szkodę. Uszkodzimy sukienkę lub źle pomalujemy oko kredką. Dzięki organizacji możemy tego uniknąć. Skoro więc jest taka możliwość to należy z niej skorzystać.

Co najpierw ? Zdecydowanie ubiór. Potem możemy zabrać się za wykonanie lub poprawienie fryzury. Następnie możemy założyć wybrane przez nas wcześniej dodatki. Na końcu make-up. Dlaczego właśnie taka kolejność ? To nie jest reguła, której należy przestrzegać. Jest ona jedynie wskazówką. Wyjaśnienie takiej kolejności jest bardzo proste. Zakładając sukienkę mogłybyśmy popsuć sobie ułożoną już fryzurę, zahaczyć o biżuterię lub rozmazać sobie makijaż. Fryzura na miejscu drugim, ponieważ wykonując ją powinnyśmy mieć swobodę w dłoniach jak i wokół głowy, więc wszelka biżuteria nie byłaby wskazana. Tak samo przy wykonywaniu makijażu najlepiej mieć swobodę w dłoniach, dlatego pierścionki czy nawet bransoletki nie są mile widziane w tej sytuacji.

Gdy już jest wszystko gotowe możemy wkładać buty. Zabieramy oczywiście swoją torebkę, do której wkładamy wszelkie niezbędne rzeczy.

W ten sposób spokojnie i bezboleśnie można przygotować się do wyjścia. To bardzo prosta procedura, której każdy może dokonać. Wystarczy odrobina cierpliwości oraz dobra organizacja. Dzięki temu nie tylko impreza będzie udana, ale również przygotowywania do niej sprawią nam ogromną przyjemność.