Makijaż odzwierciedla naszą osobowość cz. 1

Praktycznie każda kobieta przed wyjściem dopracowuje swój luk makijażem. Nie wszystkim jest on potrzebny, ale lekki i delikatny jeszcze nikomu nie zaszkodził. Najgorsze jest kładzenie na siebie ogromnej ilości makijażu tzw. tapety. Często młode dziewczyny zamiast uwypuklić swoją urodę delikatnym makijażem, niszczą ją przez zbędne tony sztucznych kosmetyków. Prawdę mówiąc nawet starszym osobom nie jest w nich do twarzy. Jak więc dopasować makijaż do swojej urody czy wieku? Na początku trzeba określić swój typ charakteru i osobowość.

Aby określić swój typ osobowości nie trzeba wiele czasu. Wystarczy zastanowić się nad kilkoma szczegółami i odpowiedzieć na nie tak lub nie np. odwaga, pewność siebie, otwartość, uprzejmość, towarzyskość. Wyróżnia się makijaż odważny i bardziej delikatny, dziewczęcy. W makijażu jak w sukience – musimy czuć się pewnie.

Jeżeli nie jesteśmy pewni swych umiejętności związanych z makijażem to możemy poprosić o pomoc znajomą lub wybrać się do kosmetyczki, który zapewni nam profesjonalne wykonanie makijażu. Wiążę się to oczywiście z dodatkowymi kosztami. Jeżeli jednak zależy nam na doskonałym wyglądzie to powinniśmy wziąć pod uwagę ten wydatek. Oprócz dobrego wykonania, stylista dopasuje makijaż idealny dla nas. Możemy też poprosić o krótką instrukcje na przyszłość, jeśli będziemy chcieli wykonać podobny makijaż w przyszłości. Na pewno wykonawca zgodzi się dać nam kilka wskazówek.